Strona głównaLifestyleJak przewijać Malucha, czyli mata do przewijania

Jak przewijać Malucha, czyli mata do przewijania

Jak przewijać malucha? To jedne z najczęstszych pytań, które zadają sobie przyszli i świeżo co upieczeni rodzice, dlatego dobrze jest zgłębić temat tak, by dla rodzica to było komfortowe i bezstresowe, a dla dziecka przyjemne i bez aury płaczu.

Zadbaj o potrzebne kosmetyki

Zanim przejdzie się do czynności przewijania dziecka, dobrze jest zadbać o kosmetyki oraz artykuły higieniczne nieco wcześniej, tak by wszystko było pod ręką. Na stoliku do przewijania nie powinno zabraknąć:

  • wilgotnych chusteczek pielęgnacyjnych (jeżeli ich nie ma, bez obaw można je zastąpić wilgotną, miękką myjką zmoczoną w ciepłej, przegotowanej wodzie),
  • krem przeciw odparzeniom (najlepiej taki, który w składzie zawiera cynk, dzięki czemu krem będzie działał przeciwzapalnie),
  • pieluszki, dobrze dobrane do wagi i rozmiaru dziecka. Należy zwrócić uwagę na to, by pieluszki nie uciskały Malucha i były dla niego wygodne, nie obcierając jego delikatnej skóry,
  • zapasowe ubranie. Często okazuje się, że ubranko zdążyło zwilgotnieć i dobrze jest mieć pod ręką świeży zestaw, w którym dziecko będzie się czuło dobrze.

 

Gdzie przewijać dziecko?

Na rynku dostępne są różne rodzaje przewijaków dla dzieci. Do najpopularniejszych zalicza się przewijaki, które można zamocować na łóżeczku lub na wannie, przewijak zamontowany w komodzie, czy matę do przewijania, którą można postawić w dowolnym miejscu. Wybór tak naprawdę należy do rodziców i ich oczekiwań, jak i trybu życia. Przewijak w komodzie nie zda egzaminu przy rodzicach, którzy często podróżują i w planach mają zabierać na wojaże dziecko. Przewijak “nakładany” też nie będzie dobry dla aktywnych rodziców, ponieważ nie będzie on kompaktowy i może nie znaleźć miejsca w bagażniku wypełnionym po brzegi bagażami. Mata do przewijania dla takich rodziców będzie strzałem w dziesiątkę! Dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się w aucie, jest lekka, a dziecko można przewinąć w każdym miejscu. Przy wyborze maty do przewijania należy zwrócić tylko uwagę na jej grubość – grubsza z pewnością będzie dla dziecka wygodniejsza.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne